Reklamní sdělení
Levne Radiatoryhttps://levneradiatory.pageride.czVyužijte DOPRODEJ deskových radiátorů ZA STARÉ CENY
Šatoli.cz - šijeme kvalitněhttps://www.satoli.czSvatební doplňky, kapsáře na zeď, kapsáře do školky, ubrousky na svačinu, zakázkové šití.
Zlatnictví Helenahttps://www.zlatnictvihelena.czprodej šperků ze zlata a stříbra,výroba na zakázku ,snubní a zásnubní prsteny, diamantové šperky

ZLO

Jestli existuje Bůh, proč nechal zemřít nevinného syna nevinné matky ve strašlivé válce, víte jak ji to asi ranilo. Proč vůbec tu válku dopustil? Je přeci všemohoucí, proč jí nezabránil?

Co by se stalo, kdyby nebylo zlo?

Při této myšlence jde o to, zda bychom ji vzali na lidstvo, či na celou živočišnou říši, planetu, vesmír a to (jestli je) co je ještě více (kam my (zatím, budeme-li) ještě nevidíme).

Když by tedy nebylo zlo, přestalo by se válčit, umírat na nemoci (úpadek říše bakterií, virů), to vše lidi zraňuje a připadá jim zlé a kruté. I vymizení parazitických organismů (protože to je vyžírání, využívaní, a to je přeci také špatně). Způsobilo by to vysoké a náhlé vyhynutí velké části organismů, najednou by bylo mnoho mrtvých a obětí, ale to by nikoho nezajímalo, protože lidstvo by se přeci mělo dobře. Lidstvo samo by se nadále rychle, dokonce i rychleji množilo, ztratilo by totiž všechny přirozené predátory, co by se tedy stalo. Přelidnění. Ale co pak? Přeci by se nemohly vyvinout nemoci, přírodní katastrofy, ne. Protože přeci nemáme zlo. (Je nemít zlo to samé jako mít dobro? Jestliže je dobro, je i “výborno“, a co to tedy je?). Lidstvo by se tedy nadále množilo a rozšiřovalo, obsazovali bychom další planety a vesmír (“Naše Planeta“ by byla již (dávno je) přelidněná (Kde je hranice?)), šířili bychom se dále, obsadili bychom sluneční soustavu, vesmír je prý nekonečný, má tedy konec? Kam až bychom museli zajít? Jak dlouho by to trvalo? Bůh VÍ, a proto to nedopustil.

PM: Cítí rostliny “bolest“?

Valerie Obšelová
30. 11. 2019